Windows 10’da Önyükleme Döngüsü Sorunu Ortaya Çıktı

Reddit başta olmak üzere birtakım toplumsal medya platformları ve teknoloji forumlarında belirtilen şikayetlere nazaran Microsoft’un son “Salı Yaması”, birtakım Windows 10 bilgisayarların önyükleme döngüsüne girmesine neden oluyor. Dahası, şimdi hususla ilgili resmi bir tahlil sunulmamış durumda.

Kullanıcıların paylaşmış oldukları şikayetlere nazaran birtakım Windows 10 bilgisayarlar, 12 Ocak’ta yayınlanan son Windows 10 salı güncellemesini yükledikten sonra Otomatik Tamirat moduna geçti ve bir önyükleme döngüsüne girdi. Bir teknoloji haber sitesi olan Tom’s Guide da kelam konusu sorunu onaylamış durumda.

Windows’u inançlı modda başlatmak da önyükleme döngüsüne bir tahlil oluşturmuyor

Kelam konusu sorun için denenen birinci süreksiz tahlil, bir suram USB şoförü ile süratli tamirat seçeneklerini kullanmak oldu lakin bu tahlil işe yaramadı. Ayrıyeten Windows 10’u inançlı modda başlatmanın da probleme bir tahlil oluşturmadığı tabir ediliyor.

Microsoft, mevzuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada kullanıcılar tarafından raporlanan sorunun farkında olduğunu ve etkilenen aygıtlar için en kısa müddette bir güncelleme yayınlayacağını aktardı. Ne yazık ki “o” güncelleme şimdi yayınlanmış değil.

Reddit kullanıcısı Numitron, probleme karşı bir süreksiz tahlil bildirmiş durumda. Numitron’a nazaran DISM aracını kullanarak Ocak güncellemelerini manuel halde geri almak, sıkıntıya süreksiz bir tahlil oluşturuyor. Şayet sorunu yaşıyorsanız ve güncellemeleri geri alma tahlilini denemek istiyorsanız “dism /Image:C: /Cleanup-Image /RevertPendingActions” komutunu kullanabilirsiniz. Lakin kimi kullanıcıların bu tahlilin de işe yaramadığını aktardığını belirtelim.