Windows 10X’in Yeni Ekran İmgeleri Sızdırıldı

Bildiğiniz üzere teknoloji devi Microsoft, uzun müddettir işletim sistemlerinin yeni sürümü Windows 10X üzerinde ağırlaşıyor. Yeni sürüm, başlarda yalnızca Lenovo Thinkpad X1 üzere katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmıştı lakin işler değişti ve Microsoft, aygıt dayanağını genişleterek Windows 10X’i dizüstü bilgisayarlar için de geliştirmeye karar verdi.

Windows Central isimli internet sitesinde misyon alan Zac Bowden, dizüstü bilgisayarlara kullanılacak Windows 10X olduğu sav edilen bir ekran imgesi paylaştı. Sızdırılan imajda masaüstü ekranında yer alan misyon çubuğunda son derece büyük simgelere sahip olan Outlook, Microsoft Edge ve Belgeler üzere kısayollar bulunuyor.

Ekran imajıyla birlikte, başlangıç animasyonu da ortaya çıktı

Yayınlanan ekran fotoğraflarında tıpkı vakitte başlat menüsü üzerinde Skype, Microsoft Teams ve Spotify üzere birçok uygulamanın kısayollarına yer verildiği görülüyor. Spotify, Kozmik Windows Platformu’nda yer almadığı için bu kısayolun Progress Web App (PWA) üzerinden oluşturulduğu düşünülüyor.

Zac Bowden’ın sızdırmış olduğu ekran manzaralarına ek olarak, Alumia Italia isimli bir Twitter hesabı da Windows 10X’in başlangıç animasyonun nasıl olabileceğine dair bir imaj paylaştı. Windows 10X, 2021’nin bahar aylarında çıkacak ve vakit yaklaştıkça yeni sürüme dair ayrıntılı bilgiler elde etmeye devam edeceğiz.