Windows Belge Kurtarma Aracı Yeni Bir Güncelleme Aldı

Haziran 2020 tarihinde Microsoft Store’da sunulan Windows Evrak Kurtarma Aracı, geliştiricilerin sunduğu en faydalı yazılımlardan biri olarak diyebiliriz. Komut Satırı ile kullanılan bu araçla bilgisayarınızda silinen birden fazla evrak tipini çarçabuk geri getirebiliyorsunuz. Hatta bilgisayarınıza bağladığınız bir kamera yahut SD karttaki silinen dataları kurtarabilme yeteneğine de sahip.

Windows Evrak Kurtarma Aracına yakın tarihte gelen güncellemelerle yanılgı düzeltmeleri yapıldı ve iki adet kolay kullanım sağlayan mod eklendi.


Windows Evrak Kurtarma Aracı

Regular mode: NTFS evrak sistemleri için süratli bir kurtarma seçeneğidir ve şimdi üzerine yazılmamış olabilecek en son silinmiş evrakları geri getirmeyi sağlar. Komut satırını kullanabilen herkes tarafından kullanılabilir.

Extensive mode: Birçok evrak sistemi için geçerli olan ve bozuk şoförlerden bile evrakları kurtarabilen silinmiş belgeleri araştırma modudur. Çok daha uzun süren bir kurtarma seçeneğidir ve diskteki en küçük detaya kadar tarama süreci gerçekleştirir.

Uygulama şunları dayanaklar:

  • Kurtarma sürecinizde belge isimlerini, anahtar sözcükleri, evrak yollarını yahut uzantıları seçerek nokta atış tarama yapabilirsiniz.
  • JPEG, PDF, PNG, MPEG, MP3 MP4, ZIP ve Microsoft Office evraklarını kurtarabilir. Araç, Bunların haricinde çok daha fazla evrak tipini de takviyeler.
  • Depolama cinsleri olarak HDD, SSD, USB ve hafıza kartlarını takviyeler.
  • NTFS, FAT, exFAT ve ReFS belge sistemlerini takviyeler.

Windows Belge Kurtarma Aracından şu kademede Windows Insiders kullanıcıları faydalanabiliyor. 2021 yılının başlarına yanlışsız herkese açık halde kullanıma sunulması hedefleniyor.