Word, Excel, PowerPoint iPad Sürümleri Güncellendi

Microsoft tarafından iPad için Office uygulamaları Word, Excel ve PowerPoint güncellendi. Güncelleme ile Excel de artık Split View takviyesine kavuştu. Böylelikle kullanıcılar iki elektronik tabloyu eş vakitli olarak yan yana açıp görüntüleyip düzenleyebilecek. Özelliğin Mayıs 2020 tarihinden bu yana Word ve PowerPoint için sunulduğunu da not olarak düşelim. Bunun için iOS 13 ve üzeri sürümlere sahip olunması gerekiyor.

Split View’e rastgele bir evrak görünümünde bir elektronik tablo dokümanına dokunup basılı tutarak ve akabinde ekranın sol yahut sağ tarafına sürükleyerek erişilebiliyor. Bu görünümden çıkmak için, ekranın ortasındaki kaydırıcıyı tutup elektronik tablo evraklarından birini kapatmak ve kalan birini tam ekrana çekmek için sola yahut sağa sürüklemek kâfi.

PowerPoint‘te ise kullanıcılar artık sunumlarını yeni Sunum Koçu özelliği ile prova edebilecek. Bu özellik sürat, ses perdesi, dolgu sözcükler, hassas tabirler ve gibisi üzere amaç kitlenin ilgisini çekmeye yardımcı olacak bahislerde geri bildirim almanızı sağlayacak.

Son olarak Word, kullanıcı arabirimi metin etkileşimi dayanağı ile belgenizle etkileşimde bulunmanız için Magic Keyboard’daki izleme paneli için tam dayanak sunuyor. Word ile öteki bir yolla etkileşimde bulunmak için iPad’inize bir izleme paneli yahut fare bağlamanız da mümkün.

Bu ortada Microsoft Office uygulamaları için Apple M1 dayanağının getirildiğini de hatırlatalım.