Woxic’in Cloud9 İle Kontratının Fesih Nedeni Muhakkak Oldu

Ülkemizin sahip olduğu değerli kıymetlerden biri olan Counter Strike: Küresel Offensive oyuncusu Özgür “woxic” Eker, 2019 yılında mousesports grubunda yaptıklarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Genelde ‘AWPer’ rolünde oynayan Woxic, geçtiğimiz yılın eylül ayında yeniden bilindik bir CS:GO ekibi olan Cloud9’a transfer olmuştu.

1.356 milyon dolar üzere rekor bir bedelle Cloud 9’a transfer olan Özgür “w0xic” Eker’in mukavelesi üç yıllık olarak imzalanmıştı lakin geçtiğimiz günlerde üzücü bir haber geldi. Woxic, geçtiğimiz ay Cloud9 grubunda yedeğe çekilmişti. Daha sonra ise şimdi 4 aydır kadroda olan Woxic’in Cloud9 ile olan kontratının feshedildiği açıklandı. Ekibin genel menajeri Henry “HenryG” Greer, mukavele feshinin ayrıntılarını aktardı.

Mukavele feshinin sebebi, stabil olmayan yüksek ping sorunu:

Cloud9 kadrosunun genel menajeri olan Henry “HenryG” Green, Twitter üzerinde yaptığı bir paylaşımla Woxic’in mukavele feshine dair ayrıntıları gün yüzüne çıkardı. HenryG, yaptığı paylaşımda “Bu karar birçok hayranı şoka uğratabilir lakin bu durumun devam etmesine müsaade vermek, grubu uzun vadede daha büyük ziyanlara sokabilirdi” açıklamasını yaptı. Pekala bu sorun neydi?

Woxic’in mukavelesinin feshedilmesine neden olan şeylerden biri, Woxic ve kadro ortasında bulunan saat farkı olarak açıklandı fakat asıl sebep farklı. Ülkemiz genelinde oyuncular için büyük bir sorun olan ping sorunu, Woxic’in Cloud9 ile olan mukavelesinin feshedilmesine sebep oldu. HenryG, yaptığı paylaşımda Woxic’in değişken ve çoklukla yüksek olan ping sorunu, mukavele feshinin asıl sebebi oldu.