Xbox Series X ve Series S’in Türkiye Fiyatına İndirim Geldi

Geçtiğimiz yıl prestijiyle yürürlüğe giren yüzde 50 ek gümrük vergisi uygulaması, 1 Ocak 2021 prestijiyle yerini yüzde 20 ek gümrük vergisi uygulamasına bırakmıştı. Pek çok farklı eseri etkileyen bu gelişme, bilhassa oyun konsolları için önemli bir fiyat indirimi beklentisi oluşturmuştu ki beklenen indirim gelmiş üzere görünüyor.

An prestijiyle birtakım büyük e-ticaret sitelerini ziyaret ettiğinizde Microsoft’un PlayStation 5 rakibi yeni jenerasyon oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S’in dikkate bedel bir fiyat indirimi aldığını görebiliyorsunuz. Kelam konusu indirimden sonra bilhassa Xbox Series S’in çok daha herkese hitap eden bir konsol haline geldiğini söylemek mümkün.

Xbox Series X ve Series S’in fiyatına 900 TL indirim geldi

Bildiğiniz üzere Microsoft, Türkiye’de Xbox Series X’i 9.299 TL; Xbox Series S’i ise 5.399 TL fiyat etiketiyle satışa sunmuştu. Güncellenen fiyat etiketlerine baktığımızda ise Xbox Series X’in 7.499 TL; Xbox Series S’in ise 4.499 TL fiyat etiketiyle satışa sunulduğunu görüyoruz. Bir öbür deyişle her iki konsol da 900 TL üzere bir fiyat indirimi almış durumda.

Kolay bir hesaplama yaptığımızda Xbox Series X’in yüzde 10’a yakın, Xbox Series S’in ise yüzde 20’ye yakın fiyat indirimi aldığını görüyoruz. Vergi indirimi her iki konsol için de tıpkı oranda olmasına karşın iki konsolun neden farklı oranlarda fiyat indirimi aldığının cevabını ise bizim vermemiz ne yazık ki mümkün değil. Pekala siz, bir oyunsever olarak bu fiyat indiriminden şad kaldınız mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.