Xiaomi katlanabilir telefon canlı görüntülendi

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon pazarı için mi hazırlanıyor? Daha evvel markanın bu istikamette patent çalışmaları yaptığı ve üç başka katlanabilir model için çalışma yaptığı ortaya çıktı. Artık ise birinci kere Xiaomi olduğu argüman edilen katlanabilir bir model Çin metrosunda görüntülendi.

Xiaomi katlanabilir telefon manzaraları ne anlatıyor?

Metroda görüntülenen akıllı telefon, Galaxy Fold modellerinde karşımıza çıkan menteşeli bir dizayna sahip üzere görünüyor. Kaba bir görünüme sahip olsa da, görselde karşımıza çıkan model muhtemelen, katlanabilir ekranlı modelin birinci prototiplerinden biri.

Paylaşılan görselde, aygıtın MIUI 12 kullanıcı arayüzünü çalıştırdığı ve 256 GB dahili depolamaya sahip olduğu ortaya çıkıyor. Prototip cihazın  ortasında açıldığında bile fark edilen katlama izi ise rahatsız edici bir görünüme sahip.

Xiaomi katlanabilir modelin tüketiciye sunulacak son halinde, bu prototip dizaynından farklılaşması ve marka imajına uygun olarak ince çerçeveli bir yapıda karşımıza çıkması bekleniyor.

Tekrar tablet formu dışında, Galaxy Z Flip ve Motorola Razr üzere dikey katlanabilen bir modeli de piyasaya sürülebilir. Tekrar Mate X modelinde karşımıza çıkan dışa katlanan bir modelin de Xiaomi’den bu sene içinde gelmesi bekleniyor.  Mevzu hakkında haberimizi ilişkiden okuyabilirsiniz.

Markanın tarafında katlanabilir aygıt tarafında uzun müddettir denemeler yaptığı biliniyor. Pazarda telefon fiyatlarının çok yüksek düzeylerde olması, Xiaomi’nin de çok daha uygun fiyatlı katlanabilir modeller geliştirdiği tezlerini da ortaya çıkardı.

Pekala siz ne düşünüyorsunuz,  Xiaomi katlanabilir akıllı telefon piyasasında tutunabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

FIRSAT ESERLERİ