Xiaomi Mi 11 Pro, 120X Zoom Yapabilen Kamera ile Gelebilir

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Xiaomi Mi 11 modelini tanıtan Xiaomi, Mi 11 Pro modelini de 2021 yılında lanse edeceğini müjdelemişti. Serinin zirve modeli kullanıcılar tarafından merakla beklenirken, bugün ise Xiaomi Mi 11 Pro kamera özellikleri ile ilgili yeni bilgiler paylaşıldı. Sağlam kaynaklarca servis edilen bilgilere nazaran, serinin zirve modelinin bilhassa zoom konusunda hayli ses getireceğini görmekteyiz.

Şubat yahut Mart ayında tanıtılacağı tabir edilen telefonun bildiğiniz üzere kısa bir mühlet evvel birtakım teknik özellikleri internete sızmıştı. Bu kısımdaysa 120W süratli şarj takviyesine sahip olacağı argüman edilen telefonun, ayrıyeten 80W kablosuz süratli şarjla bir arada geleceği de söz edilmişti. Üst seviye özellikleriyle kullanıcıların dikkatini çekeceği belirtilen modelinse, bugün kimi kamera özellikleri sızdırıldı.

Digital Chat Station tarafınca servis edilen bilgilere nazaran, serinin zirve modelinin art tarafında yer alacak olan dörtlü kamera kurulumunda 120x zoom yapabilen bir periskop kameraya yer verilecek. Şimdilik, bu argüman Xiaomi tarafından doğrulanmamış olsa da Mi 11 Pro’nun bilhassa kamera konusunda akıllı telefon kullanıcılarına eşsiz bir tecrübe sunacağı söz ediliyor.

Bunun yanı sıra son paylaşılan raporlarda ayrıyeten serinin zirve modeli Mi 11’de olduğu üzere 120 Hz ekran yenileme suratına ve 515 PPI piksel yoğunluğuna sahip olan 6.81 inçlik 2K kavisli bir AMOLED ekranın üzerine kurulacak. Bu özelliklere ek olarak serinin zirve modelinin MEMC ve SDR’den HDR’ye dönüştürme dayanağına de sahip olacağı sızdırılan bilgiler ortasında yer alıyor.