Xiaomi Mi A3 kullanıcıları için fiyatsız tamirat sürprizi

Xiaomi Mi A3 için gelen Android 11 güncellemesi sonrasında modelde problemler medyana geldiği ortaya çıkmıştı. Birçok kullanıcının sorun yaşamasının akabinde güncelleme geri çekilmişti. Artık de güncellemeyi yaptıktan sonra sorun yaşayan aygıtlar için fiyatsız tamirat sürprizi geldi.

Mi A3 modeline gelen Android 11 güncellemesi kullanıcıları sevindirmişti. Lakin güncelleme yapan kullanıcıların aygıtlarının bozulduğuna dair yorumlar yapması uzun sürememişti. Sonrasında güncelleme için geri çekme kararı alınmıştı.

Xiaomi Mi A3 için fiyatsız tamirat sağlanacak

Güncelleme sonrasında sorun yaşayan aygıtlar için gelen fiyatsız tamir imkanından, garanti kapsamında olan ve olmayan bütün aygıtların yararlanacağı belirtiliyor. Kelam konusu tamiratın birinci olarak Çin’de başlayacağı belirtiliyor. Kullanıcıların yapması gereken tek şeyin yetkili servislere gitmek olduğu aktarılıyor.

Gizmochina tarafından yayınlanan haberde firmanın kullanıcılardan özür dilediği ve Xiaomi Mi A3 modeli için fiyatsız tamir imkanı olacağı belirtildi. Lakin Mi A serisinin daha evvelden de problemler yaşamış olması dikkatlerden kaçmadı. Zira, Mi A2 modelinde Android 10 güncellemesi için 3 defa sorun yaşanmıştı.

Güncellemenin neden olduğu sorun sonrasında başlatılan fiyatsız tamir imkanının Türkiye’de olup olmadığı şimdi bilinmiyor. Bununla birlikte yeni güncelleme paketinin kullanıcılara ne vakit buluşacağı da şimdi belgisiz. Gelecek olan yeni güncellemeyle birlikte problemsiz bir Android 11 geçişinin sağlanması bekleniyor.