Xiaomi Mi Band 5’in şarjdayken patladığı argümanı

Xiaomi’nin sevilen aygıtları ortasında yer alan ve akıllı bileklikler ortasında da en çok tercih edilenlerden olan Mi Band 5 için bir tez ortaya atıldı. Xiaomi Mi Band 5 şarjda takılıyken birdenbire patladığı söyleniyor ve olay hakkında ziyan görmüş bilekliğin görselleri paylaşıldı.

Xiaomi Mi Band 5 patladı argümanı

Elektronik aygıtların şarjda unutulması ya da elektrik kaçağının olması üzere sebeplerle patladığını ya da yandığını biliyoruz. Akıllı bileklik ya da saatler için bu türlü bir olayın yaşandığını ise hiç duymamıştık. Daha evvel Xiaomi telefonların şarjdayken patladığı haberlerini okumuştuk. Artık ise enteresan bir halde Reddit üzerinden paylaşılan olayda Xiaomi’nin sevilen akıllı bileklik serisinin son üyesi olan Mi Band 5’in patladığı söyleniyor.

Şu an için bir argüman olarak gündeme gelen patlama Michele Costa isimli bir Mi Band 5 kullanıcısının paylaştığı fotoğraflar ile ortaya çıktı. Büsbütün yanmış ve tahrip olmuş bir Mi Band 5’i gösteren fotoğraflar, aygıtın şarjdayken bu hale geldiği notuyla paylaşıldı.

Aygıt şarjdayken bir anda yanmaya başladığını söyleyen kullanıcı gayri ihtiyari aygıtı yere atıp söndürmek için üstüne basmış, fotoğraflardaki ekran kırığının ise sebebinin bu olduğu aktarılıyor.

Patlamanın şimdi hangi sebeple olduğu bilinmiyor olsa da yürütülen kestirimlerde aygıtın donanımsal bir sorun sebebiyle patlamış olabileceği söyleniyor. Olayı Reddit üzerinden paylaşan Costa, Mi Band 5’ini özgün şarj aleti ile şarj ettiğini söylüyor. Kullanıcı Amazon üzerinden satın aldığı aygıtını, Xiaomi ile kontağa geçtikten sonra iade ettiğini belirtiyor.