Xiaomi, yeni ekran pantenti ile gündemde

Xiaomi, kızaklı modeli Mi Mix 3 ile farklı tasarım anlayışı sayesinde kullanıcıların dikkatini çekti. Xiaomi tarafından yeni Mi Mix model için geliştirilen kayar ekran tasarımı sızdırıldı.

Xiaomi, kayar ekran tasarımı için patent aldı

LetsGoDigital tarafından sızdırılan patent Eylül 2020’de yayınlanan ekran patenti ile misal özelliklere sahip. WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) ve USPTO (Birleşik Devletler Patent ve Ticari Marka Ofisi) müracaatlarının detayları paylaşıldı.

Mi Mix 4 modelinde kullanılacağı düşünülen ekran, Mi Mix 3’teki kızaklı yapıya misal sistem ile karşımıza çıkıyor. Aygıtın art kısmına uzanan ekran, kızaklı sistem sayesinde aşağı inerek öz çekim kamerasının açılmasını sağlıyor. Ayrıyeten mıknatıs sistemi ile sabitlenen sistem, kazara ekran kaymasının önüne geçiyor.

Art kısmın yaklaşık yüzde 75’ini kaplayan ekran, kullanıcıların art kamerayı kullanırken kendilerini görmesine imkan sağlıyor. Ayrıyeten kullanıcılar, ikinci ekran olarak kullanılabilen art kısımda farklı uygulamalar çalıştırarak aygıtı daha verimli kullanabilecek.

Paylaşılan konsept tasarım, art kamera dizilimi olarak Mi 10T Pro modelini baz alıyor. Şimdi kamera ayrıntısı ile ilgili sızıntı olmadığı için varsayımda bulunan LetsGoDigital takımı, aygıtın Mi 10T Pro kamera dizilimi ile çıkma ihtimali olduğunu belirtiyor.

FIRSAT ESERLERİ