Yeni Asus ROG Phone’un gerisinde RGB yer alabilir

Asus dünya çapında mevcut olan akıllı oyun telefonları üreten büyük şirketlerden biri olmaya devam ediyor. Asus‘un lansman tarihi yaklaşmakta olan en yeni oyun telefonuna dair yeni bir sızıntı geldi.

Yeni Asus ROG Phone 5 gösterişi abartacağa benziyor

Yakında çıkması beklenen yeni Asus ROG Phone‘nun daha gösterişli bir tasarım ile kullanıcıları karşılaması bekleniyor.

Asus ROG Phone 3 Temmuz 2020’de başka birçok şirketin oyun telefonu alanında geri çekildiği bir devirde piyasaya sunuldu. Bu bağlamda Asus’un ROG Phone 4‘ü atlaması ve direkt bir sonraki sürüm olan ROG Phone 5‘e geçmesi bekleniyor.

Ayrıyeten, Qualcomm Snapdragon 888 platformunun kullanıma sunulmasıyla birlikte, Asus‘un erken lansman hazırlıkları yaptığı düşünülüyor.

Ek olarak en çok sızıntı, Asus ROG Phone 5‘in önünü ve ardını gerçek hayatta gösteren Mukul Sharma’dan geldi. ROG Phone‘un genel tasarım lisanı değişmiş üzere görünmese de, kıymetli bir ekleme olarak art tarafta RGB logosu yer alıyor.

Ayrıyeten imajın ekranında yer alan okların da makul seviyede özelleştirilebilir olması bekleniyor.

Art taraftaki “05” yazısının da telefonun isminin bir göstergesi olabileceği düşünülüyor. Ayrıyeten Asus ROG telefonlarda bir standart haline gelen ikonik vurgulu soğutma deliği, yeni modelde görülmüyor. Bu durumun ROG Phone 5‘in suya güçlü bir yapıya sahip olduğunun göstergesi olabilir.

Asus ROG Phone 5‘in lansman tarihinin, şirketin Weibo‘da (Çin’in toplumsal medya uygulaması) bir teased yayınladığı açıklanması bekleniyor. Lansman’ın Şubat ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

FIRSAT ESERLERİ