Yeni Asus ROG Zephyrus G15 ve G14 Modelleri Duyuruldu

AMD Ryzen 9 4900HS işlemcili Asus ROG Zephyrus G14, 2020 yılının en âlâ dizüstü bilgisayarları ortasına girmeyi başarmıştı. Bugün ise Asus ROG Zephyrus G15 ve G14 modellerinin en son AMD ve NVIDIA yongalarıyla güncellenmiş versiyonları tanıtıldı.

Yeni işlemci seçeneklerinin yanı sıra, kullanıcılara yeni ekran seçenekleri de sunan Asus, bu kısımdaysa güncellenen G14 modelinin 2K çözünürlüklü 144 Hz’lik bir ekranla birlikte geldiğini söylüyor. G14’ün bu ekranı tıpkı vakitte DCI-P3 renk gamına da takviye sunuyor. Bunun yanı sıra Asus’un açıklamalarına nazaran G14’ün DCI-P3 renk gamının tamamını kapsayan 2K 120 Hz’lik bir ekran seçeneği de bulunuyor.

ROG Zephyrus G15 modeli ise yapılan açıklamalara nazaran, DCIP-3 renk gamının tamamını kapsayan 165 Hz ekran yenileme suratına sahip olan QHD bir ekran seçeneğiyle birlikte geliyor.

Birebir vakitte şirket tarafınca yapılan açıklamada G14’ün kapağındaki Anime Matrix ismi verilen LED ışıklarına da yeni animasyonlar eklediğini de tabir ediliyor. Böylelikle kullanıcılar Anime Matrix’te daha fazla kişileştirme seçeneğine ulaşabiliyorlar.


Yeni ASUS ROG Zephyrus G15

Bunun yanı sıra Asus, G15 modelinin dizaynında da birtakım değişliklere gittiğini de söylüyor. Tıpkı vakitte G14’ün ErgoLift menteşesini klavye tabandan biraz yükselttiğini de söz eden şirket, yapılan değişiklikler sonucunda kullanıcılara yüzde 20 oranında daha büyük bir dokunmatik yüzey de sunduklarını belirtiyor. Ayrıyeten aygıt üzerindeki mikrofon sayısını da artırdığını belirten şirket, mikrofon sayısını ise ikiden üçe çıkarttığını tabir ediyor.

AMD ve NVIDIA’nın son işlemcileriyle güncellenen G14 ve G15 modellerinde 90Wh’lık bir pile yer verilmiş. Asus tarafınca paylaşılan bilgilere nazaran, G15 modelinin tam olarak şarj edildiğinde 10 saatlik bir pil ömrünü de kullanıcılara sunduğu belirtiliyor. Birebir vakitte serinin her iki modelinde de Dolby Atmos yazılımı destekleyen hoparlörler yer alıyor.

Yeni Asus ROG Zephyrus G15 ve G14 Modelleri Ne Vakit Satışa Sunulacak?

Asus, yeni jenerasyon modellerin çıkış tarihi hakkında net bir açıklama yapmadı. Lakin, şirket tarafından yapılan açıklamaya nazaran yeni jenerasyon modellerin bu yılın birinci çeyreğinde piyasaya sunulacağını belirtelim.