Yeni Bir PUBG Oyunu, Bu Yıl İçinde Piyasaya Sürülecek

Piyasaya sürülmesiyle birlikte görüntü oyun bölümünün geleceğini değiştiren hayatta kalma oyunu PlayerUnknown’s Battlegrounds cephesinde bir şeyler yaşanıyor. Edinilen bilgilere nazaran şirket, yeni bir PUBG oyunu üzerinde çalışıyor ve bu oyun, 2021 yılının sonuna kadar PC ve konsol oyuncularının beğenisine sunulmuş olacak. Ayrıyeten PUBG’nin taşınabilir sürümünün yeni bir versiyonunun da bu yıl içerisinde yayınlanacağı söz ediliyor.

Bu tezlerin gündeme gelmesine paralel olarak yapılan kimi açıklamalar; PUBG Corp, Striking Distance ve Bluehole’un çatı şirketi olan Krafton‘un halka arz edileceğini gözler önüne seriyor. Yapılan açıklamalara nazaran şirket, 27,2 milyar dolarlık payını halka arz edip, borsalarda listelemeye başlayacak. Bloomberg’de yer alan bir habere nazaran Krafton, şirketin bugüne kadarki en büyük oyunu olan PUBG’nin ekmeğini yemekte de ziyadesiyle kararlı.

PUBG cihanında geçecek öbür bir oyun daha var: The Callisto Protocol

Geliştirilmekte olan yeni PUBG oyunu haricinde, PUBG cihanında geçecek olan öbür bir oyun daha var. “The Callisto Protocol” olarak isimlendirilen bu oyun, hayatta kalma oyun cinsini bilim kurgu ve endişe ögeleriyle birleştiriyor. Striking Distance tarafından geliştirilmekte olan bu oyun, The Game Awards aktiflikleri kapsamında duyurulmuştu ve hakkında bilinen şeyler de hayli kısıtlı.

Geçtiğimiz temmuz ayında yapılan açıklamalarda, PUBG’nin PC ve konsol sürümlerinin 70 milyon kopya sattığını açıklamıştı. Ayrıyeten oyunun taşınabilir sürümü de geçtiğimiz haziran ayı prestijiyle 600 milyon kere indirilmişti. Yani oyuncular, yayınlanmasının üzerinden yıllar geçmiş olmasına karşın PUBG’den kolay kolay vazgeçmeyeceklerini açık açık gözler önüne seriyorlar. Hal bu türlü olunca da şirket, PUBG’nin yarattığı heyecanı sürdürmeye devam edecek, oyuncuları şad ederken para basmaya devam edecek üzere görünüyor.