Yeni MacBook Pro Modelleri M1X İşlemci İle Gelebilir

Hatırlarsanız, kısa bir müddet evvel paylaşmış olduğumuz haberle birlikte 14.1inç ve 16 inç MacBook Pro modellerinin 2021’nin ikinci yarısında piyasaya sürülebileceğini belirtmiştik. Bugün ise Apple işlemcili yeni MacBook Pro modelleri ile ilgili yeni bilgiler servis edildi.

Zeroeth Element isimli Twitter kullanıcısı tarafınca paylaşılan bilgiler doğrultusunda, 14.1 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerinin gelişmiş bir M1 işlemciyle bir arada geleceğini görmekteyiz. Bu işlemcinin ise M1X (veya M2) olarak isimlendirileceği da paylaşılan bilgiler ortasında yer alıyor.

Tasarım açısından da daha farklı olacağını gözlemlediğimiz bu modellerin ise daha ince ekran çerçevelerine konut sahipliği yapacağı da ileri sürülüyor.


Yeni MacBook Pro modelleri ve M1X işlemci

Bunun yanı sıra paylaşılan görsellerle bir arada yeni jenerasyon modellerin 32 GB‘a kadar belleği, Wi-Fi 6 teknolojisini, Liquid Retina XDR ekranı, Face ID sistemini ve USB 4.0 temas noktasını destekleyeceği de sav ediliyor.

Şimdilik, bahsi geçen modellerle ilgili Apple cephesinden resmi bir açıklamanın yapılmadığını da belirtelim. Fakat son paylaşılan raporlara nazaran, yeni jenerasyon Apple işlemcili modellerin 2021‘in birinci çeyreğinde resmiyet kazanması bekleniyor.