Yeni Macbook serisi ‘ESC’ sorunu ile gündeme geldi

Apple’ın yeni Macbook serisi ESC sorunu ile gündem oldu. Toplumsal medya platformundan paylaşım yapan bir kullanıcı, Touch Bar kısmında ESC’nin bir anda kaybolduğunu açıkladı. Kullanıcının, Twitter’dan yaptığı paylaşım ise çok sayıda etkileşim aldı.

Sorunun tahlili ‘yeniden başlat’ oldu

Apple, geçtiğimiz aylarda kendi ürettiği M1 işlemcisinden gücünü alan yeni dizüstü bilgisayarlarını duyurdu. Oldukça dikkat çeken bu seri, performans olarak testlerden olumlu sonuçlar alsa da kullanıcılarına birtakım meseleler da yaşatıyor.

Son olarak, yeni Macbook serisinde ESC sorunu görüldü. Bilgisayarda Touch Bar kısmında yer alan ESC’nin, bir anda kaybolduğunu söyleyen kullanıcı, bunu bir fotoğrafla toplumsal medyada paylaştı. Fotoğrafı aşağıda görebilirsiniz.

Yaşanan bu sorunun tahlili ise akla birinci gelecek yollardan biri oldu. Macbook’un tekrar başlatılmasıyla, ESC tekrar Touch Bar kısmında görüldü.

Touch Bar, yeni Macbook’larda yerini MagSafe’e bırakabilir

Apple’ın 2021 Macbook serisinde önemli değişiklikler yapması bekleniyor. Argümanlara nazaran marka, Touch Bar kısmı, gelecek Apple dizüstü bilgisayarlarda olmayacak.

iPhone 12 serisiyle birçok kişinin bildiği MagSafe teknolojilerinin, yeni Macbook Pro aygıtlarda kullanılacağı öne sürüldü. Lakin bu bilgilerin sızıntılardan ibaret olduğunu hatırlatmakta yarar var.

FIRSAT ESERLERİ