Yeni tanıtılan Xiaomi Mi 11 modüllerine ayrılıyor

Büyük bir heyecanla beklenen Xiaomi’nin en son akıllı telefon modeli Mi 11 dün Çin’de düzenlenen bir aktiflikle tanıtıldı. Telefonun sade tasarımı, artta konumlandırılan dev kameranın biçimi ve öbür pek çok özelliği gündem konusu haline geldi. Global tanıtımına daha vakit olan telefonun Çin’de kesimlere ayrıldığı bir görüntü yayımlandı. Xiaomi Mi 11 kesimlerine ayrılıyor ve iç kısımdaki bütün ayrıntılar ortaya çıkıyor.

Xiaomi Mi 11 modüllerine ayrılıyor

Akıllı telefonların modüllerine ayrılması ya da şiddetli testlerden geçmesi artık hepimizin alışık olduğu rutin hususlar haline geldi. Artık de Aiao Technology isimli YouTube kanalında Mi 11’in içi açılıyor. Telefonun dev kamera modülü, ekrandaki teknolojiler ve başka ayrıntıların net bir halde görüldüğü görüntüde telefonun gelişmiş donanım özellikleri gözler önüne seriliyor.

Telefonun birinci etapta kutudan çıktığı üzere karşılaştığı testlerden birisi ekranının sivri cisimlerle sınanması oluyor. Öncelikle ekranın çizilmelere karşı dayanıklılığının ölçüldüğü görüntüde Mi 11’in ekranı biraz da olsa çiziliyor. Bir sonraki adımda ise telefonun içi açılıyor. İlerleyen dakikalarda ise dmesken kamera modülü ve batarya suramı, ısınmaya karşı alınan bol ölçüde bakır folyo tedbiriyle karşılaşıyoruz.

Görüntüde bakır uçlar çıkartıldıktan sonra, flaş belleğin yanında orijinal Snapdragon 888 işlemcisini görebiliyoruz. Sıvıya maruz kalma durumanda telefonu muhafazası ismine özel yapıştırıcılar kullanılıyor. Telefonun batarya tarafında ise karşımıza 4.600 mAh çıkıyor ve telefonun büyük bir batarya ile geldiğini görüyoruz.