YouTube Müzik beklenen özelliğe kavuşuyor

2018 yılında piyasaya sunulması ile birlikte dijital müzik bölümünde rekabeti artıran YouTube Müzik, iki yıl içerisinde başarılı bir ivme yakalayarak yükselişini sürdürüyor. Bilhassa fiyatlandırma tarifesi ve YouTube Premium üzere avantajlı paketler ile kullanıcıya sunuluyor oluşu, YouTube Müzik’in ardındaki en temel muvaffakiyet olarak görülüyor. En yakın rakibi Spotify’a karşı tehtit oluşturmaya devam eden müzik uygulaması, Android tarafında gerçekleşecek art plan değişikliği ile gündemde.

YouTube Müzik, artık daha dengeli temaya sahip

Öbür Google uygulamalarının tersine YouTube Müzik, karanlık bir tema ile yayın hayatına başladı ve açık renk seçeneği mevcut değildi. Lakin, YouTube Müzik’in gece görünümünde, açık gri olan kısımlar mevcuttu. Küçük oynatıcı ve uygulama çubuğunda yer alan açık gri renkler, artık tüm temayla uyumlu hale geliyor.

Android durum çubuğunun da siyah renge bürünmesi ile birlikte tüm temanın karanlık moda geçmesi birçok kullanıcı tarafından memnuniyetle karşılanacağa benziyor. Epey birleşik ve dengeli bir tecrübe sağlayan bu küçük ayarlama, göze hitap eden bir kullanım tecrübesi vaat ediyor. Reddit’te fark edilen bu değişiklik, yapılan güncellemeden birkaç gün sonra gerçekleşti. Ayrıyeten yenilenen görünüm, web istemcisi için de mevcut halde kullanıcılara sunuldu.