YouTube’a beklenen özellik nihayet geldi

Tanınan görüntü barındırma servisi YouTube, kullanıcı tecrübesini üst düzeye taşımak için yenilikler sunmaya devam ediyor. Bu bağlamda YouTube, web sürümü için beklenen özelliği nihayet yayınladı.

Sesli komut özelliği artık YouTube Web’te kullanılabilir

YouTube, hem uygulama kullanıcılarının hem de web kullanıcılarının platformu daha verimli kullanabilmeleri ismine makul dönemlerde güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. YouTube‘un son büyük güncellemesi ise web tarafında geldi.

YouTube Web‘te kullanıcılar artık sesli komut özelliğini kullanabilecek. Ayrıyeten bu güncelleme ile gelen bir yenilik daha otomatik oynatma denetiminde oldu. Kullanıcılar artık otomatik oynatma denetimine görüntü içindeki oynatıcıdan erişebilecek.

Süratli arama ve eller özgür gezinme komutları için web sürümüne de getirilen sesli arama özelliği, platformun taşınabilir uygulama tarafında uzun müddettir faal olarak kullanılıyor ve kullanıcılar tarafından epeyce tercih ediliyor. Bu özelliğin web sürümüne de kazandırılmasının, kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanması bekleniyor.

Doğal lisan komutlarını tanıyabilecek kadar akıllı olan YouTube’un web sürümündeki sesli arama özelliği, Android ve iOS‘taki uygulaması ile tıpkı çalışma mantığını benimsiyor. Arama alanının sağında yer alan mikrofon simgesine tıklayarak özelliği kullanabilirsiniz. Mikrofona tıkladığınızda “dinleniyor” formunda bir pencere açılacak, bu pencereyi gördükten sonra konuşabilir ve istediğiniz aramayı gerçekleştirebilirsiniz.

Lakin özelliği kullanmadan evvel YouTube’a mikrofon müsaadesi vermeniz gerektiğini belirtelim.

FIRSAT ESERLERİ