YouTube’da etiket kullanımı değişti

YouTube, etiket kullanımında yeni bir periyoda geçiş yapıyor. Twitter ile birlikte tanınan hale gelen etiket (hashtag) kullanımı, geçtiğimiz devirde YouTube platformuna da dahil edildi. Fakat YouTube’daki etiketlerin çalışma mantığı farklıydı. Yeni devir ile birlikte YouTube’daki etiketler, Twitter etiketleri üzere çalışmaya başlayacak.

Etiket kullanan YouTube görüntülerinin artık kendine özel kısmı var

YouTube tarafından devreye alınan yeni sistem ile birlikte, artık bir YouTube görüntüsünün açıklama kısmında yahut başlığında bulunan etikete tıkladığınızda, direkt görüntülerin bulunduğu yahut kelam konusu etiketi kullanan yada etiketle ilgili seçilmiş bir kısma gidebileceksiniz.

Şu an masaüstü ve taşınabilir aygıtlarda kullanılabilir olan yeni sistem ile ilgili YouTube, dayanak sayfasından şu biçimde açıklama yaptı;

Yakın vakitte içeriği birlikte gruplama ve etiketler aracılığıyla görüntüleri keşfetmenize yardımcı olacak formda bir güncelleme yaptık. Evvelce, YouTube’da bir etiket aradıysanız yahut bir etikete tıkladıysanız, görüntüde etiket kullanan içeriğin yanı sıra başka ilgili içeriklerin bir kombinasyonunu görürdünüz. Bugünden itibaren masaüstü yahut taşınabilir uygulama olsun, YouTube’da muhakkak bir etiket arayan herkes, en âlâ görüntüleri en üstte tutmak için sıralanan etiketli görüntüleri içeren yeni bir özel sayfa görecektir. YouTube’da gördüğünüz otomatik olarak temaslı rastgele bir etikete tıklayarak da bu sayfalara gidebilirsiniz.

YouTube‘un yeni etiket kullanımı ile alakalı siz ne düşünüyorsunuz?

FIRSAT ESERLERİ