YouTube’un Etiket Özelliği, Artık Daha Kullanılabilir Oldu

Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi görüntü paylaşım platformu YouTube, kullanıcı tecrübesini güzelleştirecek olan bir özelliği kullanıma sundu. Bir müddet evvel görüntülere husus etiketi ekleme özelliğini kullanıma sunmuş olan YouTube, artık bu özelliğin kapsamını biraz daha genişletti. Böylece kullanıcılar, bir etiketle ilgili görüntülere daha âlâ bir biçimde ulaşabilecekler.

YouTube’un uzunca bir müddettir kullanılmakta olan etiket özelliği, o etiketi kullanan öteki görüntülerle birlikte benzeri içerikleri de gösteriyordu. Lakin bugün prestijiyle hem taşınabilir hem de web sürümünde yapılan değişiklik, bu durumu biraz değiştiriyor. Bundan sonra kullanıcılar, bir etikete tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada, yalnızca o etiketi içerek görüntüleri görüntüleyecekler. Üstelik bu görüntüler, izlenme sayılarına nazaran sıralanmış olarak yerleştirilecek.

YouTube’un yeni özelliği işte bu türlü görünüyor

Örneğin, birkaç gün evvel sizler için bir görüntü hazırlamış, o görüntüde da Apple’ın savlar kapsamındaki elektrik motorlu arabasından bahsetmiştik. Grubumuz, paylaşılan görüntüye “#Apple”, “#car” ve “#ProjectTitan” etiketlerini yerleştirmişti. Bu bağlamda, “ProjectTitan” etiketine tıkladığınızda, artık yalnızca bu etiketi içeren görüntüleri görüntüleyeceksiniz. Yani direkt ulaşmak istediğiniz görüntüler karşınıza çıkmış olacak.

An prestijiyle tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebilen bu özelliğin, eksik bir yanı olduğunu söylemek gerek. Şöyle ki pek çok YouTube kanalı, etiket kullanmayı şimdi alışkanlık haline getirmedi. Haliyle bir tabirle ilgili etiketli görüntüleri imgeler ve istediğiniz içeriği bulamazsanız, o terimi direkt YouTube’dan aramayı tercih edebilirsiniz.