ZywOo, 2020’nin En Yeterli CS:GO Oyuncusu Seçildi

Counter Strike topluluğunun önde gelen haber sitelerinden HLTV, 2020 yılının en uygun CS:GO oyunucusunu seçti. Aleksandr “s1mple” Kostyliev ve Mathieu “ZywOo” Herbaut, birincilik için yarışırken kazanan geçen sene de olduğu üzere tekrar ZyWOo oldu.

Geçtiğimiz sene Team Vitality’de yer alan ZywOo, Blast Premier Fall 2020, IEM Beijing-Haidian 2020 üzere turnuvalardan kupalarla döndü. 20 yaşındaki genç oyuncu, birçok istatistikte en yeterliler ortasında yer almış ve geçtiğimiz sene de HLTV’den birebir unvanı kazanarak mükafatı kazanan en genç oyuncu olmuştu.

“Bu mükafatı üst üste kazanmış olmak bir hayalmiş üzere geliyor”

Fransız oyuncu ZywOo, 2020 yılı içerisinde raunt başına 89,7 hasar oranı ve 0,86 adam öldürme oranı elde etti, katıldığı turnuvalarda üst üste MVP mükafatı kazanarak oyundaki üstün performansı gözler önüne sermiş oldu. Başarılı oyuncu, Team Vitality ile olan kontratını 5 yıl uzatmaya karar verdi.

ZywOo, mükafatı kazanmasının akabinde şu sözleri kullandı; “Bu mükafatı üst üste kazanmış olmak bir hayalmiş üzere geliyor. CS:GO oynamak, bugüne kadar yapmak istediğim tek şey ve bu başarılara mesleğimin şimdi başlarındayken ulaşmak nitekim inanılmaz. Team Vitality ve grup arkadaşlarıma beni olduğum yere getirdikleri için minnettarım ve 2021 yılında da onları gururlandırmaya devam etmeyi umuyorum.”